Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Ile kosztuje transport mebli między miastami?

Ile kosztuje transport mebli między miastami?

Nie zawsze przeprowadzki dotyczą zmiany mieszkania w obrębie jednego miasta czy lokalu przeznaczonego na siedzibę firmy. O wiele częściej przeprowadzki związane są z dłuższymi podróżami, wymagającymi dobrej organizacji oraz zadbania o wszelkie kwestie logistyczne.

Samodzielny transport mebli jest nie tylko drogi, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie koszty, ale także męczący, długotrwały i niezwykle uciążliwy. Na szczęście profesjonalne firmy przeprowadzkowe, takie jak nasza, oferują bezproblemowy przewóz mebli. Cena takich usług jest bardzo atrakcyjna i zawsze korzystna, niezależnie od przejechanej liczby kilometrów. Zatem ile kosztuje transport mebli między miastami? Jeśli chodzi o przeprowadzki krajowe, cena transportu rzeczy wynosi 3 zł za 1 km w przypadku miejsc oddalonych o ponad 100 km od pierwotnego adresu oraz 3,5 zł za 1 km w przypadku odległości mniejszej niż 100 km. Do ceny należy doliczyć też koszt powrotu samochodu z kierowcą oraz podatek VAT w wysokości 23%.

Transport mebli Warszawa

Transport mebli - ceny

Doświadczone firmy, zajmujące się transportem mebli zarówno w obrębie jednego miasta, jak i organizujące przeprowadzki krajowe, czyli międzymiastowe, oferują swoim klientom atrakcyjne stawki. W przypadku usług transportowych, czyli przeprowadzek krajowych, ceny liczone są za tzw. „kilometrówkę”. Podana w cenniku kwota dotyczy jednego przejechanego kilometra trasy. Do ogólnych, całościowych kosztów zawsze trzeba doliczyć koszt powrotu samochodu do bazy firmy oraz podatek VAT. Ceny podawane w ofercie są cenami netto. Podatek VAT w przypadku usług transportu drogowego wynosi 23%.

Jeśli chodzi o transport mebli, w przypadku naszej firmy w promieniu do 100 km transport mebli cenowo wynosi 3,5 zł za 1 km trasy. W przypadku dalszych tras, wynoszących ponad 100 km w jedną stronę, koszt usługi zmniejsza się do 3 zł netto za 1 km przejechanej trasy. Usługa obejmuje również pomoc przy załadunku oraz rozładunku pod nowym adresem.

Przeprowadzki krajowe - ceny

Dla podanych na stronie stawek łatwo można samodzielnie obliczyć koszt przewozu mebli. Cena, jaką trzeba uwzględnić, będzie zależna od długości trasy. Przykładowo, jeśli z miejsca A do miejsca B trasa liczy 85 km, to za przewóz mebli ceną obowiązującą będzie 3,5 zł netto. Jeśli trasa wyniesie np. 260 km, to do obliczeń powinieneś przyjąć stawkę 3 zł netto za 1 km. Na końcu dolicz jeszcze 23% VAT.

W pierwszym przypadku kwota całego przedsięwzięcia wyniesie: 85 km x 3,5 zł = 297,5 zł netto. Trzeba przy tym pamiętać, że koszt obejmuje również powrót kierowcy, czyli 297,5*2=595 zł netto. Do wyniku musisz dodać także podatek VAT, czyli w przypadku usług transportowych 23%. Ostatecznie więc za przewóz rzeczy na tym odcinku zapłacisz 831,85 zł brutto. W drugim przypadku, gdy dłuższa jest trasa przeprowadzki krajowej, cena za kilometrówkę również jest mniejsza. Z tego jasno wynika, że przy dłuższych podróżach z meblami na nowe miejsce sumarycznie zapłacisz nieco mniej.

Czy opłaca się zlecenie transportu mebli profesjonalnej firmie?

Niezależnie od kosztów, dla osób prywatnych profesjonalny przewóz mebli zawsze się opłaca. Samodzielne zorganizowanie odpowiednio dużego samochodu, zapakowanie go i zabezpieczenie ładunku oraz przewiezienie wszystkiego na nowe miejsce zajmuje dużo czasu i pożera wiele energii. Jest też drogie, ponieważ obok kosztów związanych ze zużyciem paliwa, trzeba doliczyć także koszt wynajmu samochodu. Jeśli więc tylko masz opcję wybrania usługi profesjonalnego transportu mebli, warto z niej skorzystać.

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!