Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Ile kosztuje transport mebli od kilometra?

Ile kosztuje transport mebli od kilometra?

Podczas przeprowadzki to właśnie transport mebli staje się największym wyzwaniem. Nie chodzi tu jedynie o wielkość bagażu czy jego wagę, ale także o łatwość, z jaką może ulec uszkodzeniu podczas przenoszenia czy samej jazdy w nowe miejsce.

Samodzielne przewiezienie mebli jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie posiada się odpowiednio przygotowanego samochodu oraz ludzi, którzy mają w tej kwestii doświadczenie. Jak bardzo jest ono cenne, okazuje się zwykle już podczas przygotowania ładunku. W tym wypadku nie warto działać na własną rękę, tylko znaleźć firmę zajmującą się profesjonalnie transportem mebli. Koszt takiej usługi zawsze powinien być brany pod uwagę w przypadku przeprowadzek. W takim razie ile obecnie kosztuje transport mebli od kilometra i jak zabrać się za zorganizowanie ich przewozu na terenie większych miast?

Ile kosztuje transport mebli od kilometra?

W jaki sposób liczony jest transport mebli? Cena w Warszawie.

Duże firmy transportowe najczęściej ustalają za transport mebli ceny na dwa sposoby. Tak jak w przypadku firmy ATRAS Przeprowadzki, koszt transportu mebli na terenie Warszawy liczony jest za godzinę usługi. Jeśli zlecenie obsługuje jedna osoba, to za każde rozpoczęte 60 minut pracy trzeba liczyć 130 zł. Jeśli w wykonanie zlecenia zaangażowane są dwie osoby, to za transport mebli cena rośnie do 160 zł za każde rozpoczęte 60 minut pracy. Nie ma przy tym znaczenia, czy pracownicy w danej chwili znoszą, wnoszą lub pakują meble, czy przewożą je w nowe miejsce.

Nieco inaczej liczony jest za transport mebli koszt wywiezienia ich poza granice miasta, ponieważ w takim wypadku zaczyna obowiązywać tzw. kilometrówka. Ile więc kosztuje transport mebli od kilometra? W dobrych firmach transport mebli za 1 km to wydatek rzędu 3 zł w jedną stronę oraz za powrót. Dla przykładu: jeśli trasa w sumie wynosi 40 km w jedną stronę, to klient musi opłacić przejazd wynajętego samochodu z pracownikami w obie strony. Ostatecznie więc za transport mebli koszt wyniesie: 40 km x 2 × 3 zł = 240 zł.

Czy opłaca się zlecenie transportu mebli? Koszt przedsięwzięcia.

W skrajnych przypadkach transport mebli to koszt kilkuset złotych, co niektórym zainteresowanym wydaje się sporym wydatkiem w chwili, kiedy nie brakuje innych rzeczy do opłacenia. Jeśli jednak przyjrzeć się z bliska transportowi mebli, koszt usługi profesjonalnej firmy nie wydaje się już tak duży.

Wystarczy pomyśleć o samodzielnej organizacji takiego transportu: jeśli nie posiadasz pojemnego samochodu, najlepiej busa lub ciężarówki, musisz wynająć przyczepę towarową. Oczywiście pod warunkiem, że w Twoim prywatnym samochodzie jest zamontowany hak, a samochód poradzi sobie z dodatkowym obciążeniem. Jeśli nie, musisz również wynająć odpowiedni samochód. W przypadku przyczepy będziesz musiał wykonać przynajmniej kilka kursów, a każdy ładunek nie tylko znieść i zapakować, ale również zabezpieczyć na czas jazdy pasami. Później przychodzi czas na ich rozładowanie i wniesienie na nowe miejsce. Jeśli zsumować wysiłek, czas, paliwo oraz całokształt, to szala zdecydowanie przechyla się na stronę profesjonalnego transportu mebli, a koszt wydaje się niewielki w porównaniu z ogromem pracy, jaki zostaje zaoszczędzony.

Jak zorganizować przewóz mebli? Cennik to dobra wskazówka.

W szukaniu firmy od przewozu mebli, cennik na stronie www może pomóc wskazać najlepszą ofertę. Co do samego przygotowania, warto zacząć od opróżnienia mebli, częściowego rozkręcenia ich tam, gdzie to możliwe oraz zabezpieczenia ich powierzchni na czas transportu, szczególnie w obrębie rantów. Te są bowiem najbardziej narażone na uszkodzenia. Do zabezpieczenia można wykorzystać stretch, folię bąbelkową, ale również gąbkę tapicerską czy nawet zwykłe koce.

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!