Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

W przygotowywaniu przeprowadzki najtrudniej jest zadbać o bezpieczne przewiezienie mebli. Są duże, ciężkie i nie zawsze możliwe do rozłożenia na mniejsze moduły. Jeśli rozebranie ich nie wchodzi w grę, konieczny jest dobry sposób na to, jak przygotować meble do przeprowadzki.

Najbezpieczniejszą metodą jest zabezpieczenie ich szczególnie w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia, a więc na rantach. W tych miejscach powinna znaleźć się najgrubsza warstwa materiałów izolujących element mebla, aby uchronić go przed uszkodzeniami podczas wnoszenia, załadunku czy rozładunku. Można w tym celu wykorzystać także specjalnie przygotowane narożniki, ułatwiające przewóz mebli.

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Od czego zacząć przygotowanie do przewozu mebli?

Przygotowanie do przewozu mebli powinieneś rozpocząć od sporządzenia listy elementów wyposażenia domu czy mieszkania, które chcesz zabrać ze sobą w nowe miejsce. Chociaż wydaje się to banalne, znacznie ułatwia późniejsze kwestie logistyczne, w tym ustalenie ilości np. kartonów niezbędnych do zabezpieczenia najbardziej delikatnych z nich. Lista pozwoli też określić, czy i ile części wyposażenia będziesz faktycznie potrzebował w nowym miejscu.

Jeśli wiesz już, które rzeczy przeznaczasz do transportu mebli, możesz zacząć je opróżniać. Wbrew pozorom jest to bardzo czasochłonne, ale niezbędne zajęcie. Puste meble będą znacznie łatwiejsze do zniesienia, a co za tym idzie, będą znacznie mniejsze szanse, że zostaną po drodze uszkodzone, lub że rzeczy przechowywane w nich zaczną wypadać podczas przewozu mebli w Warszawie. Jeśli masz gotową listę, możesz odpowiednio wcześnie poszukać profesjonalnej firmy, jak nasza, która trudni się w przeprowadzkach w Warszawie.

Jakie są najlepsze sposoby na zabezpieczenie do transportu mebli?

Nie wszystkie meble da się rozłożyć na mniejsze i łatwiejsze do zabezpieczenia i transportu elementy. Najważniejsze jest zaopatrzenie rantów oraz rogów, ponieważ podczas przewozu mebli to właśnie te miejsca są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Na czas przeprowadzki w Warszawie dobrze jest umieścić na nich gruby karton albo kilka warstw folii bąbelkowej, a następnie owinąć wszystko stretchem, który utrzyma zabezpieczenie w jednym miejscu. Jeśli masz taką możliwość, to w narożnikach umieść dodatkowe, specjalne nakładki, dzięki którym jeszcze lepiej zadbasz o to, by rogi podczas jazdy nie zostały poobijane.

Takie zabezpieczenie do transportu mebli jest absolutną podstawą - nawet jeśli firma, którą zamówisz, będzie miała lata doświadczenia w branży, wypadki czy zarysowania zawsze mogą się przydarzyć. Szczególnie jeśli w grę wchodzą bardzo ciężkie, nieporęczne obiekty o dużych gabarytach.

Jeśli do przewozu mebli w Warszawie chcesz przeznaczyć specjalne, zdobione np. rzeźbami meble, powinieneś zadbać także o zabezpieczenie elementów dekoracyjnych. Możesz na nich przykleić delikatnie kawałki styropianu lub grubą warstwę folii bąbelkowej. Nie zapomnij też o zaklejeniu szuflad oraz skrzydeł drzwi, aby nie otworzyły się podczas transportu mebli - jazdy albo ich wnoszenia czy znoszenia - i nie uległy uszkodzeniu.

Przewóz mebli - cennik

Jeśli chodzi o przewóz mebli, cennik jest zawsze ustalany indywidualnie przez konkretną firmę. W naszej ofercie znajdziesz usługę wynajęcia samochodu razem z kierowcą w cenie 130 zł za każdą rozpoczętą godzinę lub w przypadku ekip dwuosobowych, niezbędnych podczas wielu przeprowadzek w Warszawie, 160 zł za każdą godzinę. W cenie zawarty jest nie tylko transport, ale także rozładunek, załadunek i noszenie.

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!