Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego mieszkania jest bardzo dużym przedsięwzięciem, wymagającym sporej dawki cierpliwości i doskonałej organizacji, szczególnie w dużych miastach. Samodzielne przeprowadzenie się w nowe miejsce, bez skorzystania z profesjonalnych usług, jest praktycznie niemożliwe, a przynajmniej nieopłacalne. Zatem jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy w poniższym artykule, powinny Ci nieco pomów w zorganizowaniu jej kolejnych etapów.

Zorganizowanie przeprowadzki w Warszawie - jak to zrobić z głową?

Najważniejszy w przeprowadzce do nowego mieszkania jest szczegółowy plan działania. Najlepiej zacząć od sporządzenia harmonogramu wszystkich prac i etapów, jakie Cię czekają. W ten sposób lepiej przygotujesz się do każdego zadania i będziesz mógł z wyprzedzeniem zadbać o odpowiednie wsparcie i zaplecze, np. samochód do przewiezienia rzeczy oraz mebli na nowe miejsce.

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Przeprowadzka a lista rzeczy do załatwienia - czy trzeba ją sporządzać?

Niby oczywiste jest, że podczas przeprowadzki w Warszawie musisz zabrać ze sobą wszystkie przedmioty ze starego mieszkania. Czy jednak na pewno? Jeśli chodzi o przeprowadzki, wskazówką, która może ułatwić segregację i pakowanie rzeczy, jest właśnie przeprowadzkowa lista rzeczy przeznaczonych do zabrania. Powinny się znaleźć na niej wszystkie przedmioty, w tym meble, które masz zamiar przewieźć w nowe miejsce. Dzięki temu oszacujesz ilość czasu potrzebną na ich zabezpieczenie oraz liczbę opakowań - kartonów czy worków - dzięki którym przetrwają ten etap.

Jeszcze przed sporządzeniem tej listy możesz zabrać się za gruntowny przegląd wszystkich swoich rzeczy i pozbycie się tych, z których od dawna nie korzystasz. Możesz wystawić je na sprzedaż, redukując w ten sam sposób nieco koszty przeprowadzki. Jeśli pomyślisz o przeprowadzce i liście rzeczy do zabrania, możesz zacząć tworzyć harmonogram. Całość prac najlepiej rozłożyć na kilka etapów - kilka dni. Miej świadomość, że nie dasz rady spakować całego domu w jeden dzień i przewieźć go w inne miejsce.

Koszt przeprowadzki - co się na niego składa i jak można go obniżyć?

Całościowy koszt przeprowadzki zależy tak naprawdę od Twojej organizacji i tego, jak sobie z nią poradzisz. Jeśli chodzi o kwestie finansowe przeprowadzki, wskazówką dla Ciebie powinno być to, że nie zawsze radzenie sobie samodzielnie ze wszystkim jest najtańszą opcją.

Chcąc się przeprowadzić w Warszawie z jednego lokalu do drugiego, musisz pomyśleć o zabezpieczeniu mebli oraz wszystkich innych przedmiotów oraz sposobie ich spakowania na czas transportu. Musisz więc wyposażyć się w kartony, worki, gazety, sznurki. Warto też pomyśleć o naszej firmie, oferującej kompleksowe przeprowadzki m.in. na terenie stolicy.

Jeśli chcesz obniżyć koszt przeprowadzki, możesz odpowiednio wcześnie wystawić na sprzedaż wszystkie niepotrzebne przedmioty. Pudełka kartonowe oraz gazety możesz zorganizować sobie, pytając o nie w sklepach lub zamieszczając stosowne ogłoszenia. Raczej nie próbuj też na własną rękę przewozić wszystkiego własnym albo wynajętym samochodem. Jeśli ostatecznie podliczysz koszty związane z kilkoma przejazdami (w tym paliwa) oraz wynajmem odpowiednio dużego samochodu, to okaże się, że kompleksowe przeprowadzki są znacznie tańszą opcją, a dodatkowo oszczędzają sporo nerwów i czasu.

Czy warto korzystać z firm oferujących usługi kompleksowych przeprowadzek?

Skorzystanie podczas przeprowadzki w Warszawie z oferty naszej firmy to jedyne rozsądne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. W umówionym terminie na miejsce podstawimy odpowiednio duży samochód z fachowcami, którzy zajmą się transportem wszystkich przedmiotów, w tym mebli. Proponowana opcja transportu obejmuje przewiezienie całego bagażu w nowe miejsce i wniesienie go. W ten sposób nie musisz martwić się najbardziej uciążliwymi podczas przeprowadzki w Warszawie kwestiami.

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!