Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka mieszkania to zawsze przedsięwzięcie zakrojone na ogromną skalę i wymagające dobrze przemyślanych, sprawdzonych rozwiązań. Większości kojarzy się z sennym koszmarem, chociaż wystarczy kilka wskazówek, jak sprytnie poradzić sobie z uporządkowaniem wszystkich rzeczy i bezpiecznym przewiezieniem ich na nowe miejsce.

Najważniejsze w przeprowadzkach w Warszawie jest doskonała organizacja i znalezienie odpowiedzialnej, solidnej firmy organizującej przeprowadzki krajowe, w tym głównie przewóz mebli. To jedyna szansa, aby zaoszczędzić czas, a w konsekwencji również pieniądze i zachować swoje zdrowie dla siebie. W takim razie poznaj najlepsze metody, jak przygotować się do przeprowadzki mieszkania i nie zwariować.

Najważniejsze zasady przy przeprowadzkach mieszkania

Każdą przeprowadzkę mieszkania warto zacząć od dokładnego przejrzenia posiadanych rzeczy i ograniczenia ich ilości, ponieważ im mniej ich będzie na nowym miejscu, tym łatwiej będzie zapanować nad porządkiem. To też świetna okazja, żeby pozbyć się rzeczy nieużywanych i nieprzydatnych. Można je oddać za darmo lub wystawić na sprzedaż, dzięki czemu nie tylko do domowego budżetu wpadnie kilka groszy, ale półki przyjemnie się opróżnią przed ich spakowaniem. To samo dotyczy mebli - jeśli nie zamierzasz korzystać z nich na nowym miejscu, lepiej od razu wystawić je na sprzedaż.

Resztę rzeczy planowanych do zabrania warto spisać na kartce, aby lepiej zaplanować sobie pakowanie kolejnych pudeł. Do segregowania i przewożenia rzeczy najlepiej używaj kartonowych pudeł, które można dokładnie opisać i pozwalają na bezpieczny transport oraz łatwe ułożenie rzeczy w samochodzie. Pamiętaj też, żeby nie dawać wszystkich ciężkich przedmiotów do jednego kartonu. Miękkie przedmioty, jak ubrania czy koce, można włożyć do worków, które zapełnią pustą, dostępną przestrzeń w samochodzie.

Dobra organizacja to podstawa nie tylko przy przewozie mebli

Przeprowadzkę mieszkania zacznij od pakowania najmniej potrzebnych i najrzadziej używanych przedmiotów, takich jak sezonowe ubrania czy książki. Rzeczy najlepiej pakować pokojami - wtedy najłatwiej będzie można odnaleźć w nowym mieszkaniu poszukiwane przedmioty i od razu zanieść je w przeznaczone im miejsce. Pamiętaj, aby każdy karton i worek dokładnie opisać - to również ułatwi całe zadanie. Gotowe kartony najlepiej układać blisko wejścia.

Powinieneś również zadbać o właściwe przygotowanie do przewozu mebli - dobrze, aby były porozkręcane, na ile to możliwe oraz odpowiednio zabezpieczone, szczególnie w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli na rantach. Dzięki temu przewóz rzeczy potrwa znacznie krócej, a Ty zapłacisz mniej za usługę. Przy rozkręcaniu domowej infrastruktury warto zadbać o to, by wszystkie śrubki, nakrętki i kołki znalazły się w jednym miejscu - najlepiej w szczelnie zamkniętym i dobrze opisanym woreczku strunowym. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek już na miejscu, podczas ponownego składania mebli.

Przeprowadzka mieszkania - a może być tak zrobić to samemu?

Nie warto rozmyślać nad samodzielną przeprowadzką mieszkania - takie przedsięwzięcie zajmuje mnóstwo czasu i zabiera równie dużo energii. Biorąc pod uwagę już sam transport mebli, dla jednej osoby jest to zadanie niewykonalne. Dlatego ważne jest nie pytanie o to, jak samemu zorganizować przeprowadzkę w Warszawie, tylko raczej, jaką firmę wynająć i ile przeznaczyć na ten cel pieniędzy. Jeśli nie musisz robić czegoś sam, zaufaj specjalistom i zleć im wykonanie zadań, w jakich są najlepsi.

przygotowanie do przeprowadzki

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!