Blog - przeprowadzki

Strona Główna / Blog / Od czego zacząć przeprowadzkę?

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Przeprowadzka mieszkania, aby poszła gładko i sprawnie, wymaga naprawdę dobrej logistyki i odpowiedniego przygotowania jeszcze na długo przed przewiezieniem swoich rzeczy na nowe miejsce. Warto wcześniej zadbać o kilka kwestii, dzięki którym całe przedsięwzięcie będzie znacznie mniej stresujące.

Od czego więc najlepiej zacząć przeprowadzkę? Na dobry początek przygotuj dokładną listę wszystkich sprzętów - mebli, urządzeń oraz drobniejszych rzeczy, które będą wymagały specjalistycznego transportu i o które trzeba będzie zadbać. To pierwszy krok do tego, żeby dobrze zorganizować całe przedsięwzięcie i zabezpieczyć najcenniejsze przedmioty na czas przeprowadzki mieszkania.

zabezpieczanie rzeczy na czas przeprowadzki

Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę mieszkania? Pierwsze kroki.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do przeprowadzki mieszkania jest stworzenie w pierwszej kolejności dokładnego spisu wszystkich najważniejszych rzeczy, jakie będą wymagały transportu. Chodzi szczególnie o urządzenia o dużych gabarytach i meble, o które trzeba będzie zadbać przed ich transportem. Jeśli zamierzasz zabrać ze sobą pralkę, lodówkę czy kuchenkę gazową oraz szafy, stoły czy krzesła, wszystkie powinny znaleźć się na Twojej liście.

Warto spisać też wszystkie inne rzeczy, aby być w stanie określić ilość kartonów i worków, jakie trzeba przygotować do ich spakowania na czas przeprowadzki mieszkania. W ten sposób łatwiej też będzie określić wysokość kosztów związanych z transportem mebli oraz sprzętu w nowe miejsce. Przygotowanie tzw. check-listy ułatwi także rozłożenie wszystkich prac na etapy, które po ukończeniu będzie można odhaczyć z listy.

Krok drugi: przygotuj się do transportu mebli

Najtrudniejsze w przeprowadzce mieszkania jest przygotowanie przedmiotów o największych gabarytach, a więc sprzętów AGD, RTV oraz oczywiście mebli.

Wiedząc już, które z nich staną się częścią wyposażenia nowego mieszkania, trzeba przygotować je do transportu. Największe z nich, np. szafy czy meblościanki oraz stoły, należy porozkręcać na jak najmniejsze, najlżejsze i najłatwiejsze do zabezpieczenia i spakowania elementy. Trzeba przy tym pamiętać o zebraniu wszystkich śrub i zawiasów do opisanego woreczka, np. strunowego. Wszystkie tak zgromadzone śruby można umieścić w osobnym pudełku lub przyczepić do jednego z elementów mebla, z którego zostały wykręcone.

Wiedząc, jaka ilość dużych przedmiotów jest do spakowania, można wcześniej zadbać o zgromadzenie wystarczającej ilości kartonów do ich zabezpieczenia. W przypadku delikatnego wyposażenia najważniejsze jest zadbanie o ochronę najbardziej newralgicznych punktów, czyli rantów oraz rogów. Można w tych miejscach dać jeszcze dodatkowo kawałki styropianu, folii bąbelkowej albo tkaniny.

Przewóz sprzętu AGD - jak go przygotować do przeprowadzki?

Równie ważne jest wcześniejsze przygotowanie użytkowanego dotychczas sprzętu AGD. O niektóry z nich należy zadbać wcześniej - np. o lodówkę lub zamrażarkę, którą należy wcześniej opróżnić, rozmrozić, wyczyścić oraz wysuszyć, a dopiero następnie zabezpieczyć.

Przed przewozem sprzętu AGD trzeba go zapakować w taki sposób, aby zminimalizować szanse jego uszkodzenia podczas transportu. W tym celu można wykorzystać nie tylko grube, tekturowe kartony, ale przede wszystkim folię bąbelkową i stretch. Można wykorzystać do tego również zwykłe albo specjalne koce filcowe, a nawet pościel. Najważniejsze jest zabezpieczenie rogów oraz rantów, ponieważ to one najczęściej ulegają uszkodzeniu.

W podobny sposób należy zabezpieczyć sprzęt elektroniczny oraz RTV - wykorzystując oryginalne opakowania ze specjalnymi kształtkami uniemożliwiającymi uszkodzenie, ale też tkaniny - np. pościel, ręczniki, ubrania, stosując tekturowe przekładki oraz solidne, grube kartony.

Krok trzeci: znajdź profesjonalną firmę do przewozu sprzętu AGD

Decydując się na profesjonalny przewóz mebli oraz przewóz sprzętu AGD, trzeba dobrze wybrać firmę oferującą tego rodzaju usługi. W przypadku przeprowadzki mieszkania najbardziej liczy się doświadczenie oraz fachowość, a także odpowiednie przygotowanie do zadania przez samych fachowców.

Oczywiście dla wielu najważniejszym kryterium jest atrakcyjna cena oraz możliwość przewiezienia mebli w nowe miejsce bez dodatkowych opłat za np. dłuższy odcinek czy wyjazd poza obręb danego miasta. Warto jednak sprawdzić również opinie o danej firmie oraz referencje, jakimi może się pochwalić. Dobrze jest też sprawdzić, czy firma oferująca przeprowadzki mieszkań ma aktualne ubezpieczenie. W ten sposób zabezpieczysz się na wszelkie ewentualności.

Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wiemy, że przeprowadzki dostarczają naszym klientom wiele stresu, dlatego staramy się przejąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonujemy je fachowo i szybko, a poparciem na to jest nasze kilkuletnie doświadczenie.

Posiadamy wszelkie materiały do tego, aby dobrze zabezpieczyć Państwa rzeczy do przenoszenia i spakować je do transportu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!